SÄNGBORD, 1 par, 1900-talets första hälft.

Målade. Skiva av marmor. Sarglåda. Beslag av mässing. Hylla. Längd 43. Bredd 37. Höjd 72 cm.

Senare målning. Smärre repor och märken. Skivor med nagg, repor och något fläckade.

Lähtöhinta
2 500 SEK