Barock

Barock

SPEGEL. Senbarock, Burchardt Prechts art, 1700-talets första hälft.

Förgylld och bronserad med dekor av bly och pastellage. Motiv av akantusslingor. Bredd: 66 cm, Höjd: 121 cm

Slitage, repor, renoverad, kompletterade, kraftigt omarbetad, lagad.

Lähtöhinta
20 000 SEK