Gustaviansk

(Ruotsi, 1775-1810)
Gustaviansk
(Ruotsi, 1775-1810)

SOFFA, gustaviansk, 1700-talets andra hälft.

Målad. Fast stoppad rygg och sits. Delvis klädda armlän. Skuren förgylld dekor. Längd 197 cm.

Senare målning. Färgbortfall. Repor och märken.

Lähtöhinta
10 000 SEK