Mahogny. Nedfällbar lucka med bakomliggande fack och lådor. Beslag av mässing. Raka avsmalnade ben. Bredd 54. Djup 38. Höjd 51 cm.
Slitage. Repor och märken. Ställvis solblekta. Några fläckar.