AMPEL, Maxonade, art deco-stil, Paris, 1900-talets andra hälft.

Glas. Polykrom dekor. Märkt Maxonade Paris. Diameter ca 40 cm.

Smärre slitage, mindre repor och nagg. Mindre skador.

Lähtöhinta
2 000 SEK