BÖCKER (2), Anders Zorn och Carl Larsson.

"Sonetter af Carl Snoilsky, Stockholm, Hugo Gebers förlag, 1888. Originaletsning "Carl Snoilsky" (1888).
Axel Romdhal, "Carl Larsson som etsare", SAK Publikation XXI, Stockholm 1913. Originaletsning "Lisbeth spelar teater" (1909).

Gulnade sidor. Bokpärmar något nötta, slitage.

Kirjallisuus

Zorn: Asplund 29. Hjert & Hjert 24. Lidbeck 29.
Larsson: Romdahl 64. Hjert & Hjert 69.

Lähtöhinta
2 500 SEK