MATBORD, senempire, 1800-talets mitt.

Mahogny. Profilerad skiva. Skuren dekor. Spiralvridna stödben. Fotavslutningar med hjultrissor av mässing. 3 iläggsskivor (varav en med sarg) à 60 cm vardera. Längd 128 (total längd 294). Bredd 114. Höjd 79 cm.

Repor och märken. Mindre lagningar.

Lähtöhinta
10 000 SEK