CHOKLADKANNA, silver, Gustaf Israel Lyberg, Eksjö 1843. Vikt ca 180 gram.

Cylindrisk. Räfflad fotring med 3 kulfötter. Godronnerat välvt lock. Svarvat skaft med benknopp. Kedja till lock. Höjd 13 cm.

Bruksslitage. Några repor.

Lähtöhinta
5 000 SEK