BESTICKSCHATULL, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.

Fanerat med olika träslag. Dekor av intarsia. Skiva av marmor. Nedfällbar klaff. 4 utdragbara lådor. Beslag av mässing. Något svängda ben. Bredd 70. Djup 43. Höjd 75 cm. Nyckel finns.

Repor och märken. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
2 000 SEK