Online-teemahuutokaupat
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Huutokauppa:
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Huutokauppa:
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Huutokauppa:
Classical Antiques F757
Huutokauppa:
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:

Gustaviansk

(Ruotsi, 1775-1810)
Gustaviansk
(Ruotsi, 1775-1810)

VITRINSKÅP, gustaviansk, sent 1700-tal.

Grönmålad. Överdel med dörrpar i glas med spröjs, bakomliggande hyllplan. Underdel med utfällbar skrivklaff, bakomliggande inredning av lådor och fack. 5 lådor i front. Längd 95, bredd 43, höjd ca 192 cm. Nyckel finns.

Senare bemålning. Senare lås. Slitage. Större sprickor på baksida, skador. Slitage. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
6 000 SEK