Nystilar

Nystilar

BYRÅ, gustaviansk stil, Carl Löfving & Söner, 1900-tal.

Fanerad med olika träslag. 3 lådor i front. Intarsiadekor. Beslag och listverk av mässing. Snedställda hörn. Mässingskodda ben. Konturerad skiva av röd sten. Längd 110, bredd 48, höjd 80 cm. Nyckel finns.

Brukslitage, smärre märken. Nagg på undersidan av skiva bak. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
2 500 SEK