TOALETTBORD, nyrokoko, sent 1800-tal.

Fanérad i lövträ. Två lådor. Uppsats med två lådor samt vippbar spegel. Längd 95, bredd 59, höjd 49 cm.

Bruksslitage, fläckar, repor, fanérskador samt sprickor. Renoverad. En bussning med skada. Låsen fungerar ej.

Lähtöhinta
3 000 SEK