Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

BESTICK, 31 delar, silver, svenska och danska stämplar, 1800-/1900-tal. Vikt ca 752 gram.

9 teskedar, snäckmodell, 1860. 6 smörgåsgafflar, 1925. 5 kaffeskedar, vasamodell, 1950-tal. 4 mockaskedar, Georg Jensen, Danmark. 3 bordsgafflar, 3 bordsknivar samt 1 bordssked, Cohr, Danmark. Längd 10,5 - 22 cm.

Bruksslitage. Några med monogram.

Lähtöhinta
4 000 SEK