BYRÅ, sengustaviansk, 1800-talets första del.

Fanérad med mahogny. Runda mässingsbeslag. Inredning med tre lådor. Höjd 83, bredd 128, djup 64,5 cm. Nyckel medföljer. Nyckel finns.

Renoverad och kompletterad. Skador, fanérskador, torrsprickor, maskstungen. Senare fäste till en dragring. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
5 000 SEK