Bertil Fridhagen

(Ruotsi, 1905-1993)
Bertil Fridhagen
(Ruotsi, 1905-1993)

SOFFA, Bröderna Andersson, Ekenäs, 1900-talets tredje kvartal. Möjligen modell "Kuba", form: Bertil Fridhagen.

Stomme i teak, lösa textilklädda sitt- och ryggplymåer. Längd 181 cm, bredd 69 cm.

Bruksslitage

Lähtöhinta
4 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet