GRÄDDKANNA, silver, Johan Wilhelm Ohlsson, Lidköping 1841. Vikt ca 110 gram.

Bukig form. Delvis godronnerad. Uppsvängd hänkel. Höjd 11,5 cm.

Hänkel med lagning. Några bucklor.

Lähtöhinta
3 000 SEK