SERVISDELAR, 29 st, flintgods, "Spaljé", Wilhelm Kåge, Gustavsberg, omkring 1900-talets mitt.

7 assietter, 7 djupa tallrikar, 6 förrättstallrikar, 5 mattallrikar, såssnipa, skål, 2 uppläggningsfat.

Bruksslitage, tillverkningsdefekter, 4 delar med flisor, 3 delar med nagg, 1 del med spricka.

Lähtöhinta
1 500 SEK