SIDEBOARD, viktorianskt, England, 1800-talets andra hälft.

Fanerad med valnöt. Svängd form. 3 dörrar med bakomliggande hyllplan samt spegelglas. Skiva av marmor. Överdel med spegel, genombrutet krön med dekor av bladverk. Bredd 122. Djup 40. Höjd 147 cm.

Fanerskador. Repor och märken. Skiva med nagg och fläckar. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
4 000 SEK