ASSIETTER, 11 st, fajans, Bo Fajans, sannolikt Ewald Dahlskog, 1900-talets mitt.

Olika kulörer. Lövliknande. Diameter ca 18 cm.

Bruksslitage. En med krackelyrer. Mindre nagg/flisor. Tillverkningsdefekter.

Lähtöhinta
1 500 SEK