BYRÅ, rokoko, 1700-tal.

BYRÅ, rokoko, 1700-tal.

Valnöt och andra träslag. Marmorerad skiva av trä. 3 lådor. Beslag av mässing. Bredd 79. Djup 42. Höjd 82 cm.

Troligen senare skiva. 2 fotavslutningar saknas. Nedre del saknar mässingsornament. Repor och märken. Fanerskador. Sprickor. Skador. Senare lås. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
20 000 SEK