KARMSTOLAR, ett par, gustaviansk stil, omkring 1900-talets mitt.

Vitmålade. Rundad rygg, krön med skuren dekor av ros och blad. Sarg med hörnfleuroner och snidad ros. Avsmalnade ben. Stoppad ryggbricka, sist samt armstöd.

Bruksslitage. Förstärkningar.

Lähtöhinta
3 000 SEK