Art Déco

Art Déco

BORDSLAMPOR, ett par, art deco, 1920/30-tal.

Rosa glas, godronnerat kupa med knop i vitmetall. Trappställ i rosa glas, fot till armatur i godronnerat vitmetall. Höjd ca 29 cm.

Dekor med slitage. Ej funktionstestad. Slitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK