Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
484348

GLASSERVIS, 73 delar, Monica Bratt, Reijmyre. 1900-talets mitt.

Kanna
rund kanna med hänklar
12 vinglas, gröna
17 vinglas, röda
4 champagneglas, röda
2 olika skålar, röda
struformat glas, rött
10 glas, röda, höjd 8,5
4 glas, röda, höjd 7,5
12 svängda glas, röda, höjd 7
3 glas på fot, höjd 7,5
5 glas på fot, höjd 10,5
en lös del, möjligen till ljusstake, höjd 7

Slitage. Nagg.

Lähtöhinta
3 000 SEK