MATTA, flossa, "Kungsmattan", Tabergs Yllefabriks aktiebolag, 1900-talets andra hälft, ca 239 X 165 cm.

Grå botten med limegrönt stiliserat blomstermotiv.

Bruksslitage, enstaka fläckar, smuts.

Lähtöhinta
3 000 SEK