HÖRNSKÅP, barock, 1700-tal.

HÖRNSKÅP, barock, 1700-tal.

Ek. Överdel med dörr och bakomliggande hyllplan. Underdel med dörr och bakomliggande hyllplan. Beslag och gångjärn av smide. Bredd 90. Djup 63. Höjd 187 cm. Nyckel finns.

Repor och märken. Överdel med hål i bakstycke. Senare bakdel. Något maskstunget. Slitage. Troligen omdaterat. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
5 000 SEK