KARMSTOLAR, ett par, "Ambassadör", Carl Malmsten, Rydéns Interiör, tillverkade 1985.

Valnöt. Stoppad sits.

Bruksslitage och repor. Båda armlän samt sargen har släppt något från ryggen på dena stolen.

Alkuperä - Provenienssi

Lidbecksa huset, Lidköping.

Lähtöhinta
3 000 SEK