BRÄNNVINSSKÅL, silver, Christoffer Bauman, Hudiksvall, 1780. Vikt ca 318g.

Rund fot. Hänklar i form av drakar. Svisselerad dekor. Höjd 12,5cm.

Brukssliatge. Bucklor. Repor. Monogramgravyr.

Lähtöhinta
6 000 SEK