Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

KAFFESERVIS, 4 delar, silver, K Andersson, Stockholm, bland annat 1924. Vikt ca 1806g

Kaffekanna med trähandtag (inkluderad i vikt), gräddsnipa på fat, sockerskål. Monogram "N". Höjd 10,5-26cm.

Bruksslitage. Repor. Sockerskrin låst, troligen ligger nyckeln i.

Lähtöhinta
5 000 SEK