485423

Gunnar Cyrén

(Ruotsi, 1931-2013)
Gunnar Cyrén
(Ruotsi, 1931-2013)

VITVINSGLAS, 8 st, "Karolina", Gunnar Cyrén, Orrefors.

Dekor av snedställda kvadrater, på nedåt avsmalnade samt fasetterad fot. Höjd ca 14 cm.

Smärre slitage. Enstaka repor och märken. Några mindre tillverkningsdefekter.

Lähtöhinta
1 500 SEK
Kuvan käyttöoikeudet