GUNGSTOLAR, 2 st "Grandessa" Lena Larsson, Nässjö Stolfabrik, 1900-talets andra hälft.

Svartlackerad. Spjälad rygg.

Bruksslitage och färgnötningar, ställvisa mindre sprickor i träet.

Lähtöhinta
3 000 SEK