LAMPA, mässing, Josef Frank, Svensk Tenn, modellnummer 2148, 1900-talets första hälft.

Mässing. Tre ljuspunkter samt uplight. Höjd ca 151 cm. Tygskärm medföljer. Märkt Svenskt Tenn.

Bruksslitage, repor, några små bucklor på foten, färgfläck på uplight. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
2 000 SEK