VASER/BORDSLAMPOR, ett par, nyrokoko, 1800-talets slut.

Vaser med blom dekor, höjd ca 35 cm. Lösa, kapade stommar för bordslampa stoppade i sand.

Slitage, nagg, lagningar. Omgjorda till lampor utifrån kapade stommar stoppade i sand. Ej funktionstestade.

Lähtöhinta
1 500 SEK