Fanérad i alm samt rot. Beslag i gulmetall. Tre lådor. Bredd 105, djup 56, höjd 78 cm. Nyckel finns.
Bruksslitage, sprickor, fläckar samt fanérskador. Renoverad samt kompletterad. Lösa delar medföljer. Ett lås går ej att låsa.