VASER, 3 st samt LOCKSKÅL, porslin, ostindiska, 1800-/1900-tal.

2 vaser med dekor i blått, höjd 18 och 20 cm. Balusterformad vas med dekor i imarifärger, höjd 24 cm. Lockskål, med dekor i blått, diameter 16 cm.

Lock med lagning. Skålen saknar hänklar. Några repor.

Lähtöhinta
1 500 SEK