CHIFFONJÉ, Karl Johan, 1800-talets mitt.
Björk. Rak form. Klaff med bakomliggande inredning. Bredd 119, djup 53, höjd 117 cm. Nyckel finns.
Slitage. Skador. Lös list. Nyckelbricka delvis borta.