FIGURIN, lergods, Mari Simmulson, Upsala-Ekeby, 1960/70-tal.

I form av fågel. Delvis rödglaserad med ristad dekor i godset. Signerad. Höjd 15cm.

Obetydligt slitage. Smärre repa.

Lähtöhinta
2 000 SEK