BRICKA SAMT VAS, porslin, Kina, Kanton, 1800-tal.

Bricka med dekor av figurscener, fåglar, insekter och bladverk mot gul botten. 23 x 27 cm. Vas med polykrom dekor, höjd 15 cm.

Bricka med nagg. Några repor.

Lähtöhinta
1 500 SEK