SKRIVBORD, sannolikt Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, 1900-talets andra hälft.

Mahogny. Hurts med 2 lådor. Beslag av mässing. Skiva med kantlist. Brickmärkt Statsverket nr 155. Bredd 106. Djup 45. Höjd 70 cm.

Slitage. Repor och märken. Fläckad skiva. Skiva med skada och repor.

Lähtöhinta
3 000 SEK