JULSERVIS, 30 delar, porslin, "Noel", Royal Grafton, England, 1900-talets andra hälft

Dekor av järnek, enbär och kottar, med guldfärgad kant. 12 koppar med fat, 12 assietter, kaffekanna, gräddsnipa, sockerskål, kakfat i två nivåer, fat diameter 26 cm samt ett par ljusstakar.

Bruksslitage. Mindre flisor/nagg och repor. Ett extra fat med smärre spricka medföljer.

Lähtöhinta
2 000 SEK