Gustaviansk

(Ruotsi, 1775-1810)
Gustaviansk
(Ruotsi, 1775-1810)

SPEGEL, sengustaviansk, Anders Carlsson, Norrköping, verksam 1772-1801.

Målad och bronserad. Tudelat glas. Framtagen originalmålning. Dekor av urna och bladverk. Stämplad ACS, Norrköpings Hallstämpel. 167 x 72 cm.

Senare glas. Repor och märken. Något färgbortfall. Krön något slaget. Delar av dekorelement saknas.

Lähtöhinta
8 000 SEK