HÖRNSKÅP, allmoge, 1700-/1800-tal.

Målat. Överdel med dörr och bakomliggande hyllplan samt skedhylla. Underdel med dörr och bakomliggande hyllplan. Bredd 90. Djup 62. Höjd 182 cm.

Senare målning. Repor och märken. Senare ben. Delvis senare listverk.

Lähtöhinta
5 000 SEK