KAFFESERVIS, 3 delar, silver, 1917. Vikt ca 1297 gram.

Rokokostil. Dekor av kartuscher. På 4 bladhölstrade fötter. Uppsvängda hänklar. Sockerskål och gräddkanna invändigt förgyllda. Kannans lock krönt av blommor. Kannans höjd 26 cm.

Graverade med monogram och datering 1918. Några repor.

Lähtöhinta
4 000 SEK