CHIFFONJÉ, sengustaviansk, omkring år 1800.

Målad. Nedfällbar skrivklaff med bakomliggande skrivinredning. Tre lådor under klaff. Kannelerade ben. Bredd 130. Djup 58. Höjd 130 cm.

Senare målning. Listverk med skador, delar saknas. Senare knoppar i skrivinredning. Senare beslag. Några beslag saknas. Slitage. Torrsprickor. Nyckel saknas.

Lähtöhinta
5 000 SEK