VAS, fajans, Emil Gallé, Nancy, tidigt 1900-tal.

Balusterformad. Dekor i blå toner med ruin på ö med båtar omkring. Höjd 14 cm.

Några repor och mindre nagg. Bottensprickor.

Lähtöhinta
2 000 SEK