Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:

Ateljé Lyktan

(Ruotsi, Grundat 1934)
Ateljé Lyktan
(Ruotsi, Grundat 1934)

BORDSLAMPOR, ett par, Ateljé Lyktan, Åhus, 1960/70-tal.

Blå glasfot med linjär dekor i guld. Detaljer i metall. Etikettmärkt. Höjd 50 cm (inkl sockel).

Bruksslitage. Ej funktionstestade.

Lähtöhinta
1 500 SEK