Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:

Gefle Porslinsfabrik

(Ruotsi, Startade sin verksamhet omkring 1800-talets mitt)
Gefle Porslinsfabrik

TEBORD, fajans, Trost, Gefle, 1949.

Skiva av fajans. Målad blomsterdekor. Ställning av mahogny. Beslag- och fotavslutningar av mässing. Trost 1949. Brännstämplat CAH. Längd 73. Bredd 2. Höjd 76 cm.

Slitage. Några fläckar. Krackelyr. Repor och märken.

Lähtöhinta
4 000 SEK