SOCKERSKÅL SAMT GRÄDDKANNA, silver, troligen Gustaf Möllenborg, Stockholm.

Nyrokoko. Svängda kanter, godronnering, konturerade fötter. Invändig förgyllning. H 10-11.

Slitage, repor.

Lähtöhinta
800 SEK
Tilaa uutiskirjeemme