SKEDAR, 7 delar, silver, svenska stämplar 1800-tal. Vikt ca 289 gram.

5 dessertskedar, gammalsvensk modell med bladknoppar, 1823, längd 17,5 cm. Matsked, 1832, längd 22,5 cm. Såsslev, skaft med blomdekor, 1849, längd 18,5 cm.

Bruksslitage. Bucklor. Såsslev med lagning.

Lähtöhinta
1 500 SEK