Konande bägare på rund fot, Daniel Ekelöf Örebro. Otydlig årsbokstav. Höjd 9 cm. Konande bägare på rund fot med utvikt kant. Otydlig mästarstämpel och årsbokstav, Sverige 1700-tal. Höjd 6,5 cm.
Bristning. Slitage. Skador.