BÄGARE, 2 stycken, silver bland annat Daniel Ekelöf Örebro(verksam1723-1750). Total vikt ca 115 gram.

Konande bägare på rund fot, Daniel Ekelöf Örebro. Otydlig årsbokstav. Höjd 9 cm. Konande bägare på rund fot med utvikt kant. Otydlig mästarstämpel och årsbokstav, Sverige 1700-tal. Höjd 6,5 cm.

Bristning. Slitage. Skador.

Lähtöhinta
2 000 SEK